O mnie prywatnie

Nazywam się Tomasz Miernik. W 2016 roku skończyłem 40 lat. Jestem mężem nietuzinkowej i wspaniałej kobiety oraz ojcem dwójki szalonych dzieciaków, a w zasadzie to już adolescentów.

Urodziłem się w Elblągu. W 1995 roku napisałem egzamin maturalny w Liceum Ekonomicznym w Elblągu przy ulicy gen. J. Bema 50. Pięć lat później zostałem magistrem. Z wyróżnieniem, a także z kilkuletnimi stypendiami naukowymi ukończyłem Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni, następnie Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, a także studia podyplomowe zorganizowane przez Politechnikę Gdańską w Gdańsku oraz École supérieure de commerce de Rouen we Francji. Z wykształcenia jestem ekonomistą oraz logistykiem. Zarządzanie, organizacja pracy, planowanie i kontrola przepływów finansowych to elementy, które towarzyszą mi do dnia dzisiejszego.

Planuję wszystko, czasami sam nie wiem dlaczego – taki jestem. Matrix w głowie.

Nie dane mi było pracować dla kogoś, życie wziąłem w swoje ręce, a w zasadzie na swoją głowę. Nie żałuję, w ogóle.

Z zamiłowania jestem amatorem szeroko rozumianej aktywności fizycznej. Staram się żyć z daleka od pędu świata, żyć zdrowo. Lubię jeździć na rowerze. FBW trenuję codziennie wcześnie rano, nie oszczędzam siebie, bo i nie ma po co. Trzeba żyć, tak samo – jak również czuć, że się żyje. Nie palę, piję tylko dobre trunki, czasami. Lubię się śmiać. Czytam w domu i na wakacjach. Posiadam kwalifikacje nurka technicznego TDI Advanced EANx Diver dlatego nurkuję bezpiecznie do głębokości 40 metrów w przejrzystych wodach oceanów.

Natomiast dom, który to wybudowałem dla mojej rodziny traktuję jako azyl – to moja twierdza, może za bardzo czasami przeze mnie broniona, ale taki jestem.

Całe swoje zawodowe życie pracowałem dużo i ciężko, szukając poczucia spełnienia zawodowego oraz samorealizacji jak również stabilizacji finansowej.

Udało się.

O mnie zawodowo

Przez 19 lat pracy wykonywałem i współuczestniczyłem w realizacjach różnego rodzaju inwestycji w kraju i poza jego granicami. Dość wspomnieć, że tylko ostatnio uczestniczyłem w budowie Lotniska Chopina w Warszawie, Lotniskowej Straży Pożarnej lotniska wojskowego w Gdyni Kosakowie ( chyba bardziej znanego z organizacji Open’er Festival ), czy Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Realizowałem projekty w Oslo, Sztokholmie, Malme, Kłajpedzie i Wilnie, jak również w Brukseli.

Na terenie Polski współtworzyłem różnorakie projekty budowlane. Było ich kilka setek, mniejszych czy tych bardziej zaawansowanych. Zaliczyć do nich można dziesiątki szkół, salonów samochodowych, prywatnych osiedli mieszkaniowych, ekstrawaganckich domów prywatnych, firm, hal produkcyjnych czy szpitali. Zatrudniałem różnych pracowników oraz współpracowałem chyba z większością znanych mi charakterów ludzkich. Rozwiązywałem różnorakie sprawy o podłożu stricte zawodowym, biznesowym – a czasami i czysto osobistym, aby nie powiedzieć prywatnym.

Od dziesięciu lat kupuję i sprzedaję nieruchomości, czasami je wynajmuję.

Od 2017 roku doradzam innym osobą oraz podmiotom gospodarczym w strategii prowadzenia własnego biznesu oraz zarządzania ryzykiem biznesowym.

Jestem niezależny. Jestem rentierem, inwestorem i developerem.

Miernik Development | miernikdevelopment@gmail.com | tel. + 48 602 617 102

Miernik Development
miernikdevelopment@gmail.com
tel. + 48 602 617 102