Osiedle Willowa Park 2021

 

Osiedle Willowa Park zaprojektowano jako osiedle zamknięte, a tym samym i prywatne.

Z trzech stron otoczone zostanie niskim płotem, a strony wjazdu chronić będzie brama przesuwana oraz sterowana pilotem. Furtka wejściowa zlokalizowana zostanie zaraz obok bramy.

Na osiedlu zaplanowano wybudowanie do 10 domów bliźniaczych tj. 20 segmentów mieszkalnych. 

Hołduję zasadzie ufności i otwartości sąsiedzkiej, dlatego też osiedle będzie otwarte od strony wjazdu do garażu i wejścia do domu. . Nie zaplanowano oddzielania sąsiadów płotami, gdyż uważam – że to relikt poprzedniego systemu. Klienci już we własnym zakresie w granicach działki posadzą swoje wymarzone, a tym samym i nietuzinkowe rośliny.

Normą będzie wewnętrzna i prywatna osiedlowa droga, która to wykonana zostanie z kostki polbruk wraz z krawężnikami, podobnie zresztą jak podjazdy do garaży. Wokół domów zostaną wyrównane tereny przyległe, a jeśli zaistnieje taka potrzeba – zostanie nawieziona dodatkowa ziemia.

Na wszystkich działkach zostanie zasiana trawa, aby jej zieleń koiła zmęczenie po pracy.

Kolejną już zaletą osiedla Willowa Park będą instalacje.

Klienci osiedla Willowa Park posiadać będą pełen dostęp do infrastruktury miejskiej, a w tym do wszystkich sieci takich jak: ciepłownicza, gazowa, wodno-kanalizacyjna oraz deszczowa.

Niniejsze sprawy zaprezentowano w zakładce Zalety osiedla Willowa Park.

Osiedle Willowa Park będzie zintegrowane z już istniejącym otoczeniem w zakresie istniejącej i otaczającej architektury zabudowy jednorodzinnej. Nie planowano ekstrawagancji „na oko” oderwanej od stanu już istniejącego ( nie są to domki w architekturze czysto nowoczesnej, tylko domki w architekturze raczej klasycznej z lekką nutą modernistyczną ). Tym samym wykazano zrozumienie i szacunek dla sąsiadów, którzy to zamieszkują drugą stronę ulicy Willowej vis a vis osiedla Willowa Park. Domki dobrano po względem ich funkcjonalności dla rodziny 4-5 osobowej. Postawiono na walory użytkowania domków przez przyszłych mieszkańców. Domki na osiedlu Willowa Park to doskonała alternatywa do ich zakupu w porównaniu do cen zakupu mieszkania w zwykłych blokach lub budowy domu poza Elblągiem, gdyż wraz z domkiem klient nabywa na własność grunt z ogródkiem oraz dodatkowo jako współwłasność – osiedlową drogę wewnętrzną, a to wszystko w doskonałej lokalizacji.

Osiedle Willowa Park zostało ukryte w odległości dosłownie około 212-220 metrów od alei Grunwaldzkiej, lekko na uboczu Elbląga.

Bezpośrednia bliskość lokalizacyjna szkoły podstawowej nr 16 im. J.Wybickiego ( około 100 metrów ) sprawi, że mieszkańcy nie będą musieli poświęcać czasu na odwożenie dzieci do szkoły.

Podobnie doskonale zlokalizowana jest apteka. Znajduje się ona kilkanaście kroków od osiedla, zaraz za szkołą podstawową nr 16 im. J.Wybickiego.

Kolejną zaletą jest infrastruktura drogowo-piesza. Spacerem czy rowerem dotrzeć można w sposób komfortowy i bezpieczny do głównych atrakcji miasta. W niedalekiej odległości znajdują się przystanki tramwajowe.

Imprezy kulturalne takie jak np. wieczory kabaretowe lub też wydarzenia sportowe zwyczajowo organizowane są m.in. w hali sportowo-widowiskowej zlokalizowanej przy alei Grunwaldzkiej nr 135 do której spacerem z osiedla Willowa Park dojdzie się w około 8 minut. Mechanik samochodowy, wykonanie badań technicznych samochodu lub myjnia samochodowa to kolejne atuty lokalizacji osiedla Willowa Park, gdyż znajdują się one w bezpośredniej bliskości zaledwie kilka minut od osiedla Willowa Park.

Dojazd samochodem z osiedla Willowa Park do centrum Elbląga zajmie około 4-6 minut, natomiast wyjazd na trasę nr S7 zajmie około 8 minut.

Zatankowanie samochodu czy szybkie zakupy w niemieckiej sieci dyskontu spożywczego – wszystko zlokalizowane jest na alei Grunwaldzkiej około 4 minut po wyjeździe samochodem z domu.

Ponadto w niedalekim sąsiedztwie od osiedla Willowa Park znajduje się szpital, przychodnia, przedszkole, kościół oraz jedne z większych w Elblągu centr handlowych. Dworzec główny w Elblągu znajduje się w odległości około 1,2 kilometra, co spacerem nie powinno zająć dłużej niż 7-9 minut. Do popularnych i tanich dyskontów spożywczych dojazd samochodem nie powinien zająć dłużej niż 8 minut. Do szkół średnich wiosną i latem młodzież dotrze spacerem w 18 – 20 minut.

DOM

Miernik Development | miernikdevelopment@gmail.com | tel. + 48 602 617 102

Miernik Development
miernikdevelopment@gmail.com
tel. + 48 602 617 102